Türkiye’nin En İyi 10 Ortodonti Uzmanı – Alanında Ünlü Ortodontistler

0
2914
türkiyenin en iyi 10 ortodonti uzmanı

Diş teli tedavisi yaptırmak istiyor ancak doğru ortodonti uzmanını bulamıyor musunuz? Türkiye’nin en iyi 10 ortodonti uzmanı listemizi inceleyerek şehrinizdeki tavsiye edilen ortodontistlerle tanışabilirsiniz.

  1. Dr. Ömer Polat – İstanbul

ortodonti uzmanı ömer polatEn iyi ortodontistler listemizdeki bir diğer isim olan Uzm. Dr. Ömer POLAT, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır. Ardından Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır. Doktora eğitimi boyunca yurtiçi ve uluslararası birçok kongrede sözlü ve yazılı sunum yapmıştır.

Doktora sürecinde insan psikolojisi ve hasta iletişimine verdiği önemden ötürü Ortodontide Hipnoz İle Hasta Kooperasyonunun Arttırılması adlı semineri hazırlayıp sunmuştur. Aynı zamanda lingual ortodonti, şeffaf plak ile ortodontik tedavi gibi birçok farklı alanda sertifikalar almıştır. Doktora tezini; “Ortodontik Tedavinin Hasta Psikolojisi ve Oksidatif Stres Üzerine Etkileri” ile ilgili sunarak 2014 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Halen kliniğinde hastalarına ortodonti tedavi hizmetleri sunmaktadır.

  1. Enver Akın Özkan – Ankara

ortodonti uzmani enver akinEn iyi ortodonti uzmanları listemizdeki Enver Akın Özkan, 1998 Yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş, 1999 -2004 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı çeşitli kurumlarda muvazzaf diş tabip subay olarak görev yapmış, 2004 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinde ( GATA ) Ortodonti uzmanlık eğitimine başlamış ve 2008 yıllında ortodonti eğitimini tamamlamıştır.

2008-2014 yılları arasında yine TSK’ya bağlı askeri hastanelerde görev yapan Dr. Enver Akın Özkan 2014 yılında TSK’daki resmi görevinden ayrılıp halen ortodonti uzmanı ve diş hekimi olarak kişisel kliniğinde Ortodontik Tedaviler, Estetik ve Genel Diş Hekimliği Hizmetleri Konusunda hastalarına hizmet vermektedir. Ankara’da ortodonti uzmanı arayanlar için tavsiye edilen diş hekimleri arasında yer almaktadır.

  1. Dr. Gökhan Önçağ – İzmir

ortodonti uzmanı gökhan önçağ1965 yılında İzmir’de dünyaya gelen Dr. Gökhan Önçağ, 1982 yılında İzmir Atatürk Lisesinden mezun olmuştur. Aynı yıl Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Üniversite öğrenimine başlayarak, 1987 yılında Diş Hekimi olmuştur. Aynı fakültenin ortodonti ana bilim dalında 1988 yılında uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Gökhan Önçağ, 1994 yılında ‘’ Sınıf II Divizyon 1 Anomalinin Tedavinde Dil ve Hyoid Kemikte Meydana Gelen Değişiklikler ‘’ konulu tezini savunarak ortodonti uzmanı unvanını hak etmiştir. Dr. Önçağ, akademik hayatına Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında devam ederek, 2006 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör unvanlarını almıştır. Halen aynı üniversitenin ilgili bölümünde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türkiye’nin en iyi ortodontistleri arasında gösterilen Önçağ, kliniğinde hastalarına ortodonti tedavi hizmetleri vermektedir.

  1. Dr. Bülent Baydaş – Bursa

ortodonti uzmanı bülent baydaşProf. Dr. Bülent Baydaş, Bursa’da ortodonti uzmanı arayanların 1 numaralı seçeneği olmaktadır. Türkiye’nin en iyi diş hekimleri arasında yer alan Bülent Baydaş, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1991 yılında mezun olmuş, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında uzmanlığını ve ardından 2006 yılında da doçentliğini almıştır.

Türkiye’nin en iyi ortodontistleri listemizde yer alan Bülent Baydaş, koruyucu ve önleyici yaklaşımlar, erişkinlerde ortodontik tedaviler, lingual ve aligner ortodonti tedavileri, temporamandibular eklem rahatsızlıkları, dudak – damak yarıkları ve ortognatik cerrahi konularındaki çalışmalarıyla kişisel kliniğinde hizmet vermektedir.

  1. Dr. Sedat Baran – Antalya

ortodonti uzmanı sedat baranTürkiye’nin en iyi diş hekimleri listemizde Antalya’da yaşayanların en iyi seçeneği olan Prof. Dr. Sedat Baran, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılında Dicle Üniversitesinde “Doktor”, 1996 yılında “Doçent” unvanı almıştır. 1997-2012 yılları arasında Adana’da çalışmış, 2012 yılında Medipol Üniversitesi’nde Profesörlüğe atanmıştır. 2015 yılında Antalya’da kendi kliniğinde çalışmaya başlamıştır. Çocuklar ve yetişkinler için ortodonti hekimliği hizmetleri sunmaktadır.

Antalya’da yaşayanların tavsiye ettiği ortodonti uzmanları arasında yer alan Sedat Baran, Türkiye’nin de başarılı ortodonti uzmanları arasındadır.

  1. Esen Aydoğdu – Edirne

ortodonti uzmanı esen aydoğduTürkiye’nin en iyi ortodonti uzmanları listemizin bir diğer ismi olan Dr. Esen Aydoğdu, Edirne’de diş teli tedavileri uygulamaları yapmaktadır. 1981 yılında Edirne’de doğan Dr. Esen Aydoğdu, ortaokul ve liseyi Edirne Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra 1999-2004 yılları arasında Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini bitirmiş ve Ortodonti Uzmanı unvanı almaya hak kazanmıştır. 2010 yılından bu yana Edirne’de kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

  1. Banu Erbaş – Eskişehir

ortodonti uzmanı banu erbaşTürkiye’nin en iyi ortodontistleri arasındaki Dr. Banu Erbaş, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni birincilik derecesiyle bitirmiş ve diş hekimi olarak mezun olmuştur. Aynı üniversitede başladığı doktora eğitimini “Sınıf II bölüm 1 olgularda Crossbow apareyinin dentofasiyal yapılar ve hava yolu üzerine olan etkilerinin konik ışınlı bilgisayarlı tomografi ile incelenmesi” başlıklı tez çalışması ile tamamlayarak ortodonti uzmanı ve bilim doktoru unvanını almıştır. 2013 yılında Eskişehir’de kendi kliniğini açmıştır ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir. Eskişehir’de önerilen diş hekimleri arasındadır.

  1. Seçil Yüksekbilgili – Gaziantep

ortodonti uzmanı seçil yüksek bilgiliDr. Seçil Yüksekbilgili, 1981 yılında Gaziantep’te doğmuştur. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girmiştir. Türkiye’nin en iyi 10 ortodonti uzmanı arasında yer alan Yüksekbilgili, 2004 yılında mezun olduktan sonra 2006 yılında Başkent Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlığa başlamıştır.

2011 yılında “Ortodontik Mikro-İmplantların Primer Stabilitesinin İn Vitro Koşullarda İncelenmesi” ile ilgili tezini yazdıktan sonra T.C Sağlık Bakanlığı’ndan Ortodonti Uzmanı unvanını almıştır. Ardından Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Kurucu Öğretim Üyesi ve Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapmıştır. Ortodonti bölümünü kurduktan sonra Gaziantep’e dönerek kendi özel kliniğinde mesleğine devam etmektedir.

  1. Hasan Tahsin Altan – İzmit

ortodonti uzmanı hasan tahsin altan1980 doğumlu Dr. Hasan Tahsin Altan lisans ve yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 2004 yılında tamamladıktan sonra yine aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim dalında doktora eğitimine başlamıştır. Türkiye’nin en iyi ortodonti uzmanları arasında yer alan Altan, 2010 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Halen İzmit’te kendi diş kliniği ile hastalarına ortodonti tedavi hizmetleri sunmaktadır.

  1. Ahmet Fidancıoğlu – Konya

ortodonti uzmanı ahmet fidancıoğluEn iyi ortodontistler arasındaki Fidancıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans ve Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlayıp “ortodontist diş hekimi” unvanını almaya hak kazanmıştır. Ortodonti eğitimi sırasında “Lingual Ortodonti” ve “Ortodontide Üç Boyutlu Görüntüleme” başlıklı iki seminer ile  “Ergenlik Dönemindeki Türk Bireylerde Yüz Estetiğinin Değerlendirilmesi” başlıklı doktora tezini hazırlayıp sunmuştur. Konya’da kendine ait ortodonti kliniğinde ortodonti hastalarına hizmet vermektedir. Konya Diş Hekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği (TOD), Avrupa Ortodonti Derneği (EOS) üyesidir. Yurtiçi ve yurt dışında çeşitli bilimsel kongrelerde sunumları bulunmaktadır.

Hastalarının yorumları ve önerilerine göre hazırlanan Türkiye’nin en iyi 10 ortodonti uzmanı listemizdeki ortodontistlerden tedavi süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Şehrinizin en iyi ortodonti uzmanından tedavi hizmetleri alarak özgürce gülümseyebilir, sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here