Türkiye’nin En İyi 10 Ortodonti Kliniği – Tavsiye Edilen Klinikler

0
9239
türkiyenin en iyi 10 ortodonti klinigi

Şehrinizin en iyi ortodonti kliniğinden hizmet almak ister misiniz? Hastaları tarafından önerilen, memnuniyet oranları yüksek, ferah tedavi merkezleri ve geniş teknik imkanları ile dikkat çeken ortodonti klinikleri burada…

  1. Cliniqa Dental World – İstanbul

İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş ilçesi Ulus semtinde hizmet veren ve en iyi ortodonti hizmetini en yeni teknolojiler ile sunan Cliniqa Dental World diş kliniği, ortodonti uzmanı Dr. Dt. Ömer Polat tarafından kurulmuştur. Genç, dinamik ve alanında uzman hekim kadrosu ile ortodonti, estetik diş hekimliği, özel, restoratif ve genel diş hekimliği tedavilerini bilinen klinik algısının dışında farklı bir konsept ile sunmaktadır. Verdiği premium hizmetler ile dental sektörüne yeni bir vizyon katmayı hedeflemektedir.

Modern tedavi yöntemleriyle birlikte kişiye özel metotlarla etik ve güvenilir hizmet sunma amacı olan Cliniqa Dental World Diş Kliniği, konforlu kliniği ve profesyonel hekimleriyle yıl boyu hastalarına hizmet vermektedir.

Hizmetleri

Ortodonti

Çocuk Ortodonti

Estetik Diş Hekimliği

Implant

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Kanal Tedavisi

Dolgu Uygulamaları

Periodontoloji

Diş Protezleri

Web: www.cliniqa.com.tr

 

  1. Dr. Faruk Ayhan BAŞÇİFTÇİ Ortodonti Kliniği – Konya

Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini de yine aynı üniversitede Ortodonti alanında almıştır. 2001 yılında Yardımcı Doçentlik unvanını, 2005 senesinde Doçentlik unvanını ve 2010 yılında ise Profesörlük unvanını almıştır.  Şu anda Konya’da bulunan muayenehanesinde hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.

Hizmetleri

Diş Çapraşıklığı

Sınıf 3 Malokluzyonlar

Dudak – Damak Yarıkları

Çene Problemleri

Sınıf 2 Malokluzyonlar

Ortodontik Malokluzyonlar

Sınıf 1 Malokluzyonlar

Ağız Koruyucusu

Damon Sistemi Ve Kapaklı Braketler

Gülüş Tasarımı

Lingual Ortodonti

Ortodontik Tedavi

Ortognatik Cerrahi (Cerrahi Ortodonti)

Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz Tedavi)

Web: www.farukayhanbasciftci.com/

 

  1. Aktan Z. ÇELİK  Ortodontist – Ankara

1976 yılında Elazığ’ da doğdu. 1994 Yılında Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, Doktorasını 2004 yılında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında tamamladı. Bu tarihten itibaren serbest ortodontist olarak çalışmaktadır. 2014 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Sinerji Klinik’te Ortodontist olarak görev yapmaktadır.

Hizmetleri

Ağız Koruyucusu

Damon Sistemi Ve Kapaklı Braketler

Diş Bakımında Lazer Tedavisi

Diş İmplantı

Invisalign Tedavisi

Kendinden Kapaklı Braketler (Self-Ligating Braketler)

Lingual Ortodonti

Normal randevu

Ortodonti

Ortognatik Cerrahi (Cerrahi Ortodonti)

Tam Diş Protezi

Çene Implantasyonu

İmplant

Web: www.sinerjiklinik.com

 

  1. Dr. Zafer SARI -Ortodontist- Antalya

Prof. Dr. Zafer SARI  23 Haziran 1970’de Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 1994-1998 yılları arasında Ortodonti alanında doktorasını yaptı. Aynı Üniversitede 1998-2000 yılları arasında Öğretim Görevlisi, 2000-2004 yılları arasında Yardımcı doçent, 2004-2009 yılları arasında Doçent, 2009-2011 yılları arasında Profesör olarak çalıştı.

Selçuk Üniversitesi’nde 2009-2011 yılları arasında Sağlık Bilimleri Enstitü müdür yardımcılığı ve Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu. 2011- 2015 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin Kurucu Dekanlığını, 2015-2017 yılları arasında da Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı yaptı. Çok sayıda doktora ve uzmanlık tezine danışmanlık yapmış, çok sayıda ortodonti uzmanı yetiştirmiştir. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesine 500’ün üzerinde atıf yapılmış olup halen uluslararası bilimsel dergiler için hakemlik görevini sürdürmektedir. Ortodonti alanında TOD, EOS, WFO üyesidir.

Hizmetleri

Genel Ortodonti

Alt ve üst çene ileriliklerinin ameliyatsız tellerle düzeltilmesi

Estetik Diş Hekimliği

Ağız Bakım Uzmanı

Ortodontik Tedaviler

Çene Kistleri

Gömülü Diş

Diş İmplantı

Zirkonyum

Web: www.dentantalya.com.tr/

 

  1. Hüseyin HÜSEYİN – Ortodontist – Bursa

Lisans eğitimini 2002-2007 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde, doktora eğitimini de yine Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında 2011 yılında tamamlamıştır.

Uzmanlığının Mini Vida İle Üst Molar Distalizasyonunun Dentofasiyal Yapılar Üzerindeki Etkisi üzerine yaptığı çalışma ile tamamlamıştır.

Hizmetleri

Braket Çeşitleri

Elastikler

Sabit Fonksiyonel Apareyler

Mini Vida

Gömülü Diş Sürdürülmesi

Lingual Ortodonti

Sürtünmesiz Sistem

Ortognatig Cerrahi

Hareketli Apareyler

Hareketli Fonksiyonel Apareyler

Üst Çene Genişletme

Retansiyon Apareyler

İnvisalign

Web: www.bursaortodontiklinigi.com/

 

  1. Dr. Tancan UYSAL – İzmir

1994 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu. 2003 yılında Selçuk Üniversitesinde doktorasını tamamladı ve Yardımcı Doçent olarak Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine atandı. 2006 tarihinde Doçentlik unvanını aldı ve Erciyes Üniversitesinde Kurucu Anabilim Dalı Başkanlığı, Senato Üyesi, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Başhekimi olarak idari görevler aldı. 2011 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesinde profesör kadrosuna atandı. 2010-2013 yılları arasında King Saud Üniversitesinde ziyaretçi profesör olarak dersler verdi.

Prof. Uysal çeşitli yurt içi ve yurt dışı derginin editörler kurulunda ve akademik danışma kurulunda yer almaktadır. Bir dönem Türk Ortodonti Dergisi Editörlüğünü yürütmüştür.

Uzun yıllar TÜBİTAK, ARDEB, Sağlık Bilimleri Araştırma Grubunda öncesinde Danışma Kurulu Üyesi; sonrasında ise Yürütme Komitesi Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Uysal, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Üniversitelerarası Kurul Üyesi ve Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı olarak çalışmıştır.

Hizmetleri

Ağız Koruyucusu

Damon Sistemi Ve Kapaklı Braketler

Diş Bakımı

Diş İmplantı

Invisalign Tedavisi

Kendinden Kapaklı Braketler (Self-Ligating Braketler)

Lingual Ortodonti

Ortognatik Cerrahi (Cerrahi Ortodonti)

Web: http://profs.com.tr/

 

  1. Dt. Rıdvan Ceylan – İzmit

1986 doğumlu olan Dr. Rıdvan Ceylan ilköğretimini Kocaeli’de tamamlayıp, 2006 yılında Özel İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ortodonti uzmanlığını Konya Selçuk Üniversitesi’nde yapmıştır. Özel Dentriva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin sahibi olup bu klinikte hasta kabul etmektedir.

Hizmetleri

Ortodontik Malokluzyonlar

Sınıf 1 Malokluzyonlar

Sınıf 2 Malokluzyonlar

Sınıf 3 Malokluzyonlar

Diş Çapraşıklığı

Gömülü Dişler

Çene Problemleri

Web: www.dentrivadis.com/

 

  1. Dt. Banu Erbaş – Eskişehir

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılında başladığı ortodonti doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlayarak bilim doktoru ve ortodonti uzmanı ünvanını almıştır. 2013 yılından itibaren Eskişehir’de özel kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Hizmetleri

Sınıf 3 Malokluzyonlar

Diş Çapraşıklığı

Diş Eksikliği

Sınıf 2 Malokluzyonlar

Ortognatik Cerrahi Tedavi

Alt-Üst Çene Darlıkları

Alt-Üst Çene Bozuklukları

Damon Sistem ve Kapaklı Braketler

Invisalign Sistem

Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz Ortodonti)

Web: www.eskisehirgulusakademisi.com

 

  1. Doç. Dr. Eren İŞMAN – Gaziantep

1980 yılında Antalya’da doğmuştur. İlköğrenimini Alanya’da orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2004 yılında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. 2019 Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında doktora yapmıştır.2011 yılında ise ‘’ortodonti uzmanı’’ unvanını almıştır. Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında kurucu öğretim üyesi olarak başlamıştır. 2012 yılında başkanlığına 2014 yılında ise fakülte kuruluna atanmıştır.

2015 yılında ‘’Doçent’’ olmuş 2016 yılında özel klinik hayatına başlamıştır. Ulusal ve uluslararası alanda bir çok araştırma makalesi, yayın, sözlü ve yazılı bildiri, konuşma sunumları, dergi hekimlikleri, makale atıfları, proje ve bilimsel çalışmaları olup kendi soy ismini verdiği bir ortodontik Aparey Patenti bulunmakta ve bu patent 2016 Dünya Patent Fuarında 3.lük ödülüne layık görülmüştür.

2017 yılı itibari ile Özel ADC Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ailesine katılmıştır ve hastalarına hizmet vermektedir.

Hizmetleri

Ortodonti

Tel tedavisi

Çene Ameliyatları

Dudak damak yarıklı bebek tedavisi

Hareketli tel ve damak tedavileri

Ortodontik implant tedavisi

Web: www.adcklinik.com/

 

  1. Doç.Dr. M.Şerif ERDOĞAN – Manisa

1983 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlkokulu Ankara Nazife Hatun İlköğretim okulunda, lise eğitiminin bir kısmını İngiltere Exeter St.James High school’da, kalan kısmını Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lİsesi’nde tamamladı. Lisans eğitimimi Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesinde, Doktora eğitimi Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlayarak ‘Ortodonti Uzmanı’ ünvanını almaya hak kazandı.

2013-2017 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak görevde bulundu.

Manisa’da ‘ideal ortodontik tedavi hizmeti’ sunma hedefi ile çalışmalarıma devam etmekte olan ERDOĞAN, Manisa Diş Hekimleri odası (TDB), Türk Ortodonti Derneği (TOD), Avrupa Ortodonti Derneği (EOS) , World Federation of orthodontics (WFO) ve International Association for Dental Research (IADR) üyesidir.

Hizmetleri

Braket Çeşitleri

Elastikler

Hareketli Apareyler

Sabit Fonksiyonel Apareyler

Hareketli Fonksiyonel Apareyler

Minivida

Ağız Dışı Apareyler

Üst Çene Genişletme

Diş Çekimli Tedavi

Diş Aşındırma

Gömülü Diş Sürdürülmesi

Retansiyon Apareyleri

Lingual Ortodonti

İnvisalign

Ortognatik Cerrahi

Sürtünmesiz Sistem

Web: www.manisaortodonti.org

Şehrinizdeki en iyi ortodonti kliniklerini bulabileceğiniz listemizden yararlanarak hayata daha mutlu bakabilirsiniz. Uzman ortodontistler sayesinde diş hekimi koltuğuna güvenle oturabilir, elde ettiğiniz sonuçlardan memnun kalırsınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here